Informacje o medalach i pucharach

16-09-2018

Cześć wszystkim! W dzisiejszym newsie opiszemy wam mechanizm osiągnięć oraz medali, który ujrzycie na nowym Football Team.

OSIĄGNIĘCIA

Każdy klub na nowym Football Team ma szansę zdobyć trzy trofea. Tymi trofeami są, kolejno: puchar za Mistrzostwo Ligi oraz 2 i 3 miejsce w lidze, puchar za Mistrzostwo Kraju oraz puchar za wygranie Turnieju Mistrzów. W przypadku wygrania któregokolwiek trofeum miniaturka wygranego pucharu pojawi się w odpowiedniej zakładce, która będzie widoczna zarówno dla członków klubu jak i osób z zewnątrz. Ponadto sam klub oraz zawodnicy za wygranie danego trofeum otrzymają skromny profit. I tak: za wygranie Mistrzostwa Ligi, zajęcie miejsc 2-3, wygranie Mistrzostwa Kraju oraz wygranie Turnieju Mistrzów klub otrzyma określoną ilość Euro, natomiast każdy gracz otrzyma kilka paczek. Ilość Euro oraz typ paczki (brązowa, srebrna, złota, platynowa) zależy w zupełności od tego jaki rodzaj trofeum wygramy. Dodatkowo w przypadku pucharu w lidze o wysokości profitu decyduje to w jakiej lidze gra nasz klub.

Dla przykładu: Za Mistrzostwo zdobyte w pierwszej lidze otrzymamy większy profit niż za Mistrzostwo zdobyte w czwartej lidze.

Osiągnięcia to jednak nie tylko same trofea, jakie wywalczył klub. To również statystyki, więc na nowym Football Team ujrzycie kilka ciekawych statystyk takich jak: ilość zwycięstw, remisów, porażek danego klubu w różnych rozgrywkach czy też suma żółtych oraz czerwonych kartek w poszczególnych rozgrywkach.

MEDALE

W nowym Football Team nie tylko kluby nieustannie rywalizują ze sobą o trofea. Bój o medale toczą również gracze. W grze dostępne są 3 kolory medali dla każdego typu pozycji na boisku: złoty za zajęcie pierwszego miejsca w klasyfikacji medalowej, srebrny za zajęcie drugiego miejsca w klasyfikacji medalowej oraz brązowy za zajęcie trzeciego miejsca w klasyfikacji medalowej. Z tego powodu stworzono również kryteria według których wybierany jest najlepszy napastnik, pomocnik, obrońca oraz bramkarz. I tak kolejno: najlepszym napastnikiem zostanie zawodnik, który zdobędzie najwięcej bramek w sezonie, niezależnie od tego ile minut rozegra; najlepszym pomocnikiem zostanie zawodnik, który zanotuje najwięcej asyst w sezonie, niezależnie od tego ile minut rozegra; najlepszym obrońcą zostanie zawodnik, który zanotuje najwięcej udanych interwencji, niezależnie od tego ile minut rozegra; natomiast dla bramkarza kryteria są troszkę inne. Najlepszym bramkarzem zostanie zawodnik, który zachowa najwięcej czystych kont w stosunku do ilości rozegranych minut w sezonie. Każdy zawodnik, który otrzyma medal otrzyma również mały profit w postaci kluczy oraz mini boostingów. Ilość kluczy oraz mini boostingów jest zależna od tego które miejsce w klasyfikacji medalowej zajmie gracz oraz w której gra lidze.

Analogicznie jak w przypadku klubów gracz, który zajmie pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej w 1 lidze otrzyma większy profit niż gracz, który zajmie pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej w 4 lidze.

Ponadto dla najintensywniej trenujących zawodników przyznawane będą medale za czołowe miejsca w klasyfikacji Top Tygodnia.

Gorąco zapraszamy do dyskusji, kolejny news już wkrótce!