Umiejętność Kondycja

31-07-2018

Kondycja to jedna z umiejętności dostępna w nowym FT. Jej wpływ w silniku meczowym został jednak znacznie zwiększony w porównaniu do starszej wersji Football Team. Jak atrybut kondycji wpływa na gracza w silniku meczowym? ** Na początku każdego spotkania silnik wybiera gracza z największą ilością wytrenowanej kondycji spośród 22 zawodników na boisku i to ów gracz jest odniesieniem do reszty zawodników. Jest on w stanie zagrać na 100% swoich umiejętności przez całe spotkanie (90 minut BEZ **doliczonego czasu oraz dogrywek).

Następnie każdemu pozostałemu zawodnikowi silnik proporcjonalnie na podstawie porównania kondycji gracza z osobą , która posiada największą ilość wytrenowanej kondycji oblicza ilość minut, w których gracz będzie grał poniżej swoich możliwości (tzw. mocy)

Przykład: Gracz A posiada największą ilość wytrenowanej kondycji (70 UM), wobec czego gra na 100% swoich możliwości przez całe spotkanie. Gracz B posiadający 35 UM kondycji, czyli równo 50% mniej wytrenowanej kondycji aniżeli gracz A gra na 100% swoich możliwości przez 50% czasu spędzonego na boisku, czyli przez pierwsze 45 minut. Po 45 minucie graczowi B zaczyna spadać ogólna moc w meczu o 1% na każdą 1 minutę. Oznacza to tyle, że gracz B pod koniec meczu będzie grał na 55% swojej mocy, mimo że np w 70 minucie będzie grał jeszcze na 75% swoich możliwości.

Jedna ważna kwestia, o której wspomniano wyżej - w przypadku doliczonego czasu gry oraz dogrywki gracz z największą ilością wytrenowanej kondycji również zaczyna tracić swoją ogólną moc.

Jeżeli dojdzie do sytuacji, w której większość zawodników będzie miała kondycję rozwiniętą na podobnym poziomie wówczas początkowy spadek mocy zostanie zaobserwowany między 70 - 80 minutą.

Kondycja jest umiejętnością o tyle ważną, że klub w którym zawodnicy będą odpuszczać trening ów umiejętności będzie miał ekstremalnie trudne zadanie by wygrać spotkanie, mimo innych umiejętności rozwiniętych przez graczy na wysokim poziomie, ponieważ po połowie każdy z graczy obniży swoją moc o prawie 50%. Jak najbardziej więc da się ograć dużo lepszy klub w przypadku gdy przeciwnicy posiadają dobrze rozwiniętą umiejętność kondycji.